https://rss.app/feeds/V7AIHpirEqe0woLu.xml

Muistutus tuntiperuutuksista ja korvaustunneista

Lauantai 2.8.2025 klo 10.10


Muistutellaan taas niistä tuntien peruutuksista ja rästituntien varauksista jo hyvissä ajoin tähän syyskauden alkuun🙏

Mikäli tiedät jo nyt tai hyvissä ajoin, että tulet olemaan poissa tunniltasi esim. kauden ensimmäisiltä tunneilta, koulujen syyslomaviikolla, työmatkalla, kauden viimeisillä tunneilla tai missä tahansa muussa tilanteessa, kannattaa tunti sekä perua että ratsastaa mahdollisimman nopeasti "pois alta". Voit siis hyvin ratsastaa tuon poissaolotuntisi "ennakkoon" ja se onkin erittäin suositeltavaa👌 Näin myös mahdollisimman ajoissa peruttu tunti tarjoaa korvausmahdollisuuden jollekin toiselle ratsastajalle "hyvissä ajoin". Mitä pidemmälle kausi etenee, sen vaikeampi voi olla löytää korvaavaa tuntia, varsinkin jos haluat päästä korvaamaan tietyn tasoisille tunneille. Erityisesti loppukauden viimeiset viikot ovat aina aivan täynnä ja vain viime hetken peruutuksilla saattaa löytää itselleen korvausmahdollisuutta.

Aina poissaoloja ei pysty ennakoimaan - tulee äkillisiä sairastumisia tai työesteitä, mutta tiedossa olevat tulevat poissaolot kannattaa opetella perumaan mahdollisimman nopeasti, niin on varmasti aikaa löytää myös niitä korvausmahdollisuuksia❤️🙏

Mikäli sinulla on mitä tahansa kysyttävää korvaustunneista, niin älä epäröi ottaa yhteyttä: https://www.kaarelanratsutallioy.com/lomake.html?id=50750.

Aurinkoisia kesäpäiviä - nähdään tallilla☀️🐎